گزارش بازدید از شرکت فراسان و شرکت های تابعه

هیئت رئیسه و اعضاء هیئت علمی دانشگاه صنعتی شیراز در یک بازدید علمی نیم روزی از شرکت معظم فراسان و کارخانجات تابعه بازدید و با توانمندی ها؛ محصولات و دستاوردهای این مجموعه آشنا شدند.

در این برنامه؛ آقای دکتر ظهیرامامی؛ مدیر عامل محترم شرکت فراسان علاوه بر ارائه توضیحات کامل در خصوص راه اندازی کارخانه اصلی؛ مسیر دشوار طی شده در طول سالیان گذشته را شرح دادند.

ایشان با اظهار خورسندی از حضور دانشگاهیان در محل کارخانه؛ از همکاری و ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت استقبال نموده و اعلام نمودند؛ مجموعه شرکت های فراسان، فراتک، فرابرد و سایر کارخانجات این مجموعه؛ از طرح های تحقیقاتی  مرتبط با حوزه فعالیت مجموعه حمایت می نمایند.

آقای دکتر مقدسی، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز نیز ضمن تشکر و قدردانی از میزبانی شرکت فراسان؛ اظهار علاقه و همکاری  مدیریت فهیم و ارزشمند مجموعه در حمایت از تحقیقات دانشگاهی را ارج نهاده و آمادگی دانشگاه را برای ارائه ی طرح های دانشگاهی مرتبط اعلام نمودند.

در ادامه؛ اساتید دانشکده های دانشگاه از بخش های کارخانجات فراسان بازدید و از نزدیک با نحوه ی تولید محصولات کارخانجات مختلف آشنا شدند.

کارخانجات فراسان؛ متشکل از کارخانه تولید لوله های GRP با قطرهای مختلف، کارخانه تولید لاستیک فرارآب، کارخانه تولید تجهیزات و دستگاه های فرابرد، کارخانه تولید رزین، کارخانه تولید انواع اتصالات GRP   و ... از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات کامپوزیت در خاورمیانه بوده و از مفاخر کشور محسوب می شود که تولیدات آن هر ساله به پنج قاره دنیا صادر    می گردد و ارزآوری بالایی برای کشور به همراه دارد.