برگزاری همایش زنگ تفریح در دانشگاه صنعتی شیراز

همایش زنگ تفریح که با هدف آشنا نمودن دانش آموزان سال آخر دبیرستان با رشته های دانشگاهی هر ساله وبا همکاری دانشگاهها برگزار می شود امسال نیز با همکاری دانشگاههای شیراز وصنعتی شیراز طی روزهای هفتم تا نهم مردادماه در دانشگاه صنعتی شیراز  یرگزار می شود.

زنگ تفریح همایشی جوان است که از سال ۱۳۸۶ در تلاش برای آشنایی دانش آموزان با فضای دانشگاه و موانع پیش رو است تا بتوانند با دیدی بهتر انتخاب رشته نمده و برای رسیدن به اهداف خود آمادگی پیدا کنند. این همایش ،اطلاعات جامعی از رشته‌هاي تحصيلي و کاربرد هاي فعلي و آينده هر رشته در اختيار دانش آموزان قرار می دهد؛ همچنين با معرفي گستره اي که در هر رشته براي ايده پردازي و نوآوري وجود دارد، فرد را ترغیب می کند تا به دروس تئوري دانشگاهي اکتفا نکند و درصدد ارائه ايده‌هايي کاربردي در جهت رفع نيازهاي جامعه در رشته تحصيلي خود باشد و با تلاش و همت اهداف خود را محقق گرداند.

برنامه ي اصلي همايش، ارائه ي کارگاه هاي آموزشي دانش آموز محور در زمينه هاي گوناگون علمي، تقویت خلاقیت، فرهنگي، فلسفي، هنري، اجتماعي، مديريتي، کار گروهي و... است. دانش آموزان اختیار دارند از بين کارگاه هاي همزمان، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. کارگاه ها اغلب توسط دانشجويان و اساتيد دانشگاهي ارائه مي‌شوند که هر يک مي کوشند با بيان موضوع اصلي به شيوه اي جذاب، انجام کار گروهي، برانگيختن خلاقيت دانش آموزان و نتيجه گيري مؤثر، اهداف همايش را برآورده کنند. از ديگر برنامه ها، مي توان به برگزاري مسابقات عملي، سخنراني اساتيد در مراسم افتتاحيه و اختتاميه، پخش فيلم‌هاي کوتاه آموزشي، غرفه ي بازي هاي فکري و غرفه هاي علمي و عملي ديگر در ساعات استراحت اشاره کرد.

برنامه ی دوره ی نهم همایش با مراسم افتتاحیه در صبح روز هفتم مرداد در سالن دکتر طاهری دانشگاه صنعتی شیراز با حضور مسوولین دانشگاهی آغاز شده و سپس با کارگاه های متنوع در سه روز همایش ادامه پیدا میکند و در پایان روز نهم مرداد،بعد از برگزاری مسابقه ای بین تمام دانش آموزان حاضر با جشن اختتامیه و اهدای جوایز در بعد از ظهر همان روز پایان می یابد.