دانشگاه صنعتی شیراز و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس تفاهم نامه همکاری امضا نمودند.

در راستای برنامه جامع دانشگاه که توسعه پژوهش­ های کاربردی، تقاضا محور و ثروت­ آفرین را جزء اهداف مکان دانشگاه برشمرده است، با حضور ریاست محترم دانشگاه و نیز ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تفاهم ­نامه همکاری­های علمی و صنعتی به امضای طرفین رسید.

از نکات شاخص ذکرشده در این تفاهم­نامه، همکاری جدّی دانشگاه برای رفع مشکلات صنایع راکد و نیمه­ فعال و نیز کمک­های علمی دانشگاه برای افزایش بهره­ وری واحدهای صنعتی استان می­باشد.

در این راستا دانشگاه متعهد شده است زمینه حضور مؤثر متخصصان دانشگاهی در واحدهای صنعتی و تولیدی را فراهم نموده و نسبت به جهت­ دهی فعالیت­های علمی و پژوهشی و پروژه­های تحقیقاتی و پایان­ نامه­ ها را به سوی رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه­ فعال اقدام نماید.

همچنین زمینه همکاری سایر مراکز علمی دولتی و غیردولتی و متخصصین داخلی و خارجی در چارچوب این تفاهم­نامه و با محوریت دانشگاه صنعتی شیراز پیش­ بینی شده است.

در جلسه­ای که به این منظور برگزار شد، آقای دکتر مقدسی ریاست محترم دانشگاه رتبه اول کشور در رشد و پیشرفت علمی در سطح منطقه را نشانه آمادگی دانشگاهها دانستند و با اشاره به رشد قابل توجه دانشگاه صنعتی شیراز از زمان تأسیس تاکنون و قرارگرفتن در شمار مؤثرترین دانشگاههای جهان و همچنین قراردادهای متعدد دانشگاه با صنایع و سازمانها آمادگی همه­ جانبه دانشگاه در جهت حل مسائل و مشکلات صنایع استان را اعلام نمودند.

مهندس همتی(رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس) نیز ابراز امیدواری کردند که واحدهای تولیدی و صنعتی استان، بخش­های توسعه و تحقیق خود را رونق بخشیده و با کمک دانشگاه و استفاده از دانش فنی و تحقیقات دانشگاهی باعث ارتقاء صنایع استان شوند.

به گفته ایشان، استان فارس، ظرفیت­های زیادی در حوزه معدن، تولید و تجارت دارد که امید است در آینده­ای نزدیک این ظرفیت­ها بصورت بالفعل درآیند.