جلسه هم اندیشی اعضای طرح پل(ارتباط دانشگاه و صنعت)

جلسه هم اندیشی اعضای طرح پل (ارتباط دانشگاه و صنعت) در دانشگاه صنعتی شیراز و با حضور ریاست دانشگاه تشکیل شد. در این نشست، دکتر علویان مهر ریاست دانشگاه صنعتی شیراز ضمن خوشامد گویی به مهمانان و اعضای طرح پل، اشاره ای به تاریخچه طرح داشتند و در مورد اهمیت پیشبرد طرح مذکور و اجرای بندهای طرح مطالبی عنوان کردند.

همچنین ایشان در خصوص تقویت طرح پل و ارتباط موثر دانشگاه و صنعت، حضور پر رنگ و مساعدت تمامی اعضای طرح پل، شامل; دانشگاهها، صنایع مختلف استان، بانکها و متولیان صنایع را خواستار شدند.

دکتر ظهیرامامی، مدیرعامل مجموعه فراسان نیز ضمن ابراز خورسندی از تشکیل این جلسه، جهت پیشبرد اهداف طرح پل مطالبی عنوان کردند. همچنین ایشان حضور دانشگاه در صنایع مختلف را خواستار شدند و عنوان کردند این حضور از اهمیت بالایی برخوردار است و قطعاً کمک زیادی به آموزش دانشجویان نیز خواهد داشت. دکتر ظهیرامامی همچنین سردرگمی صنایع مختلف را ناشی از عدم ارتباط صحیح و موثر با دانشگاه دانستند و نزدیکی هر چه بیشتر صنایع و دانشگاه  و اظهار داشتند حضور دانشجویان در صنایع، گره گشای مشکلات خواهد بود.

در این جلسه نماینده بانک انصار نیز حضور داشتند. آقای فلاح به نمایندگی از بانک انصار آمادگی این بانک جهت ارائه تسهیلات به صنایع و دانشگاه در قالب طرح پل را اعلام کردند.

همچنین مهندس قیومی از طرف شرکت شهرکهای صنعتی استان در این جلسه حضور داشتند و در خصوص همکاری صنایع مستقر در شهرکهای صنعتی استان با طرح پل مطالبی عنوان کردند.

در این جلسه دکتر روزگار، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر رهیده، مشاور رییس دانشگاه، دکتر خلیفه، معاون اداری و مالی دانشگاه و دکتر خیامی مدیر ارتباط دانشگاه و صنعت حضور داشتند و در مورد اهمیت طرح پل سخنانی ایراد کردند.

شایان ذکر است اعضای طرح پل; دانشگاه صنعتی شیراز، سازمان صمت(صنعت، معدن و تجارت) استان فارس، شرکت شهرکهای صنعتی استان فارس ، مجموعه صنعتی فراسان، صنایع مختلف استان فارس و بانک انصار می باشند .