پیام نوروزی ریاست دانشگاه صنعتی شیراز

یا مقلب القلوب والابصار

یا مدبر اللیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الی احسن الحال

 

برآمد بوی صبح و باد نوروز


به کام دوستان و بخت پیروز

 

مبارک بادت این سال و همه سال

همایون بادت این روز و همه روز

 

در آستانه حلول سال نو و بهار پرطراوت و رستاخیز طبیعت هستیم. فصلی که نوشدگی، سرزندگی، تحول و امید را به عالم هستی ارزانی می‌دارد.

درس بزرگی که از بهار طبیعت می آموزیم این است که زمستان با تمام سختی و بی ­باری خود خواهد گذشت و هستی ناگزیر از حیات مجدد، طراوت وثمربخشی است.

خداوند سبحان را بسیار شاکرم که توفیق حضور و خدمت در جمع فرهیختگان و دانشمندان طراز اول جامعه علمی کشور را نصیبمان کرده است. در سال  ۹۷ با وجود فراز و نشیب‌های زیاد اساتید دانشجویان و کارکنان با کار و تلاش وافر خویش و با همت والا موفق به همراهی و همگامی با سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند و از نظر علمی توانستند جایگاه شایسته خود را کسب نمایند. بی تردید این موفقیت و پیشرفت جز در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) و تلاش مضاعف و همدلی اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه میسر نمی­گردید.

کسب رتبه ۴ در بین دانشگاه های کشور و رتبه۸۰۰-۶۰۱ جهانی بر اساس نظام رتبه بندی بین ­المللی تایمز از جمله افتخارات بزرگ این دانشگاه می باشد که اینجانب ضمن افتخار به این جایگاه ارزشمند از تمام عزیزان دانشگاهی تقدیر و تشکر می­نمایم و زحمات این عزیزان را ارج می نهم.

اینجانب آغاز سال ۱۳۹۸ را به همه ملت ایران به خصوص دانشگاهیان عزیز تبریک عرض می­نمایم و سالی سرشار از موفقیت و سربلندی برای تک تک شما عزیزان آرزومندم. موفقیت­های علمی و توفیق خدمت دانشگاهیان به ملت عزیز ایران در سال ۹۸ را از محضر خداوند منان خواستارم.

 

محمد مهدی علویان مهر

رئیس دانشگاه