سومین نشست عادی از دور دوم هیات امنای دانشگاه صنعتی شیراز و موسسات عضو

سومین نشست عادی از دور دوم هیات امنای دانشگاه صنعتی شیراز و موسسات عضو

جلسه هیات امنا با حضور اعضای حقوقی و حقیقی، آقای دکتر باقری رئیس محترم مرکز هیأت‌های امنا و هیأت‌های ممیزه، آقای دکتر کسکه معاون محترم مركز هيأت­هاي امنا و هيأت­هاي مميزه، دکتر نصیری قیداری رئيس محترم كميسيون دائمي هيأت امناي دانشگاه، دکتر تاجگردون، دکتر ظهیرامامی و روسای دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه سلمان فارسي كازرون، دانشگاه فسا و مرکز آموزش عالی لامرد در دانشگاه صنعتی شیراز برگزار گردید.

آقای دکتر علویان مهر ریاست محترم دانشگاه صنعتی شیراز گزارشی از فعالیت­های دانشگاه در حوزه بین­الملل و همکاری­های مشترک علمی و نیز امضای تفاهم­نامه همکاری با دانشگاه­های کشور عراق، عمان، مالزی، فرانسه و مجارستان ارائه نمودند. ایشان در خصوص پذیرش دانشجویان خارجی از کشور عراق در مقطع تحصیلات تکمیلی در آینده نزدیک و با کسب مجوزهای مربوطه از حوزه روابط بین­الملل دفتر همکاری­های وزارت عتف اطلاع­رسانی نمودند. همچنین گزارش فعالیت­های انجام شده جهت تأمین مرکز رشد با همکاری پارک علم و فناوری استان فارس و نیز سامان­دهی و جهت­دهی شرکت­های دانش­بنیان در دانشگاه صنعتی شیراز را ارائه نمودند.

در ادامه روسای محترم موسسات عضو گزارشی از عملکرد یکساله دانشگاه خود ارائه نمودند.

آقای دکتر تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان فارس و عضو هیأت امنا دانشگاه صنعتی شیراز نسبت به ارائه اولویت­های برنامه آمایش آموزش عالی توسط وزارت عتف جهت لحاظ نمودن در آمایش سرزمین تاکید و همچنین نسبت به حمایت از پروژه­های ملی از بخش بودجه توازن ملی در دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی مطالبی اظهار داشتند.

آقای دکتر باقری قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیأت‌های امنا و هیأت‌های ممیزه وزارت عتف نسبت به برنامه وزارت در راستای توسعه همکاری­های مشترک بین­المللی، طرح­های تحقیقاتی، دوره­های آموزشی و فناوری با سایر کشورها و اهمیت آن تاکید نمودند. همچنین از برنامه­های دانشگاه­ها درخصوص توسعه ارتباطات با کشورهای همسایه و پذیرش دانشجوهای خارجی در راستای ارتقاء دیپلماسی علمی کشور استقبال نموده و بر توسعه آن تاکید نمودند.

تاکید بر اجرای آمایش آموزش عالی به منظور هدفمند کردن منابع و در نتیجه عدم توسعه کمی مراکز آموزشی کشور و نیز مأموریت گرا کردن آنها و نیز پرهیز از انجام امور موازی در آموزش عالی و شبکه­سازی مراکز با کمک دانشگاه­های مادر از جمله تاکیدات آقای باقری بود.

آقای دکتر باقری دقت در جذب اعضای هیأت علمی کیفی و رعایت عدالت در اینکار بدلیل اهمیت وجود نیروی متخصص بعنوان سرمایه اصلی دانشگاه و نیز برگزاری نشست­های مستمر مدیریت با اعضای هیأت علمی موجود به منظور بهره­برداری از خرد جمعی و همچنین توجه ویژه به اعضای هیأت علمی موثر در حوزه­های آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری مورد تاکید قرار دادند.