پیام نوروزی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز

بسم الله الرّحمن الرّحیم
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ
 یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَال
 

نوروز، صحیفه‌ای پر نقش و رنگ از سرزندگی و طراوت و روایتگر فرهنگ غنی سرزمین عزیزمان، ایران است که از نیاکان پاک ما به یادگار مانده و همه را به نو شدن و نو اندیشیدن و تفکر در قدرت بی انتهای پروردگار  برای تجدید حیات دعوت می‌کند و به عنوان کهن‌ترین سلسله پیوند آیین و سنن گذشته با حال است.
سال ۱۳۹۸ سالی پر از فراز و نشیب برای کشور بود و ملت عزيز ايران در سال گذشته، آزمون ها و تجربیات مختلفي را پشت سرگذاشت كه بحمدالله با هوشياري، خردمندي و همدلي مردم، همه ي تجربيات دشوار و لحظات تلخ اين سال را به خاطراتي شيرين مبدل كرد. صحنه هاي همدلي و كمك رساني مردم در جريان وقوع سيل و زلزله در نقاط مختلف كشور، حضور و خروش مردم در مراسم تشييع سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سليماني، جهاد بي وقفه ي كادر بهداشت و درمان و همكاري و همياري مردم براي مقابله با اپيدمي ویروس منحوس كرونا و درمان بيماران مبتلا، همه و همه نكات قابل  توجهي است كه با درنگ و تفکر بيش تر بر آن ها، ابعاد پنهاني از ويژگي هاي اخلاقي يك ملت و ميزان پويايي آن جامعه نمایان مي شود.
به ياري خداوند متعال، در سال ۱۳۹۸، دانشگاه صنعتی شيراز نيز با همه ي دشوراي ها و تنگناهاي موجود، توانسته است با تلاشي مضاعف و همتي مثال زدني براي تحقق اهداف متعالي خويش در راستاي سياست هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي، اعتلاي علمي و فرهنگي، رشد و بالندگي تحقيقات و فناوري و ارتقاي سطح خدمات رساني به جامعه گام هاي بلندي بردارد و به موفقيت هاي چشمگيري دست يابد.
در این ایام که كشور روزهاي دشواري را سپري مي كند، دانشگاه صنعتی شيراز با تمام توان و امكانات، در كنار ديگر نهادهاي كشور براي مقابله و مهار اپيدمي كرونا ايستاده است و مي كوشد. وظيفه ي همه ي ما در حال حاضر، كمك به شكستن هرچه زودتر چرخه ي طبيعي ويروس كرونا است و اين ميسر نمي شود مگر با وحدت رويه اي كه در سايه ي تمكين به دستورات کارشناسان و مسئولین مربوطه و تصميمات ستاد مديريت ويروس كرونا صورت پذيرد. بي شك ملت فهيم و خردمند ايران اين روزها را نيز به فرصت و خاطرات شيرين بدل خواهند كرد.
رسيد مژده كه ايام غم نخواهد ماند چنان نماند و چنين نيز هم نخواهد ماند.

اينجانب ضمن تقدير و سپاس از زحمات همه همكارانم در سال گذشته، فرارسيدن سال نو را به تمامی دانشجویان عزیز، کارکنان محترم و اساتید ارجمند دانشگاه صنعتی شيراز و به همه هموطنان عزیز و گرامی تبريك و تهنيت عرض مي نمايم. سالي سرشار از موفقيت و بهروزي را برايتان آرزومندم و از خداوند متعال مي خواهم تا ملت سرافراز ایران را در مسير رشد و سازندگي و دستيابي به موفقيت هاي علمي رهنمون باشد.
دکتر محمد مهدی علویان مهر
رئیس دانشگاه