حضور قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت عتف در دانشگاه صنعتی شیراز

حضور قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت عتف در دانشگاه صنعتی شیراز

دکتر حدادی اصل، قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت عتف به دعوت دانشگاه صنعتی شیراز، در این دانشگاه حضور یافت.

دکتر حددادی اصل ضمن بازدید از پردیس جدید دانشگاه صنعتی شیراز در شهر صدرا و پارک علم و فناوری استان فارس، در جلسه ای که با حضور هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد، خواستار توجه جدی اساتید به تمرکز بر تکنولوژی های جدید و ارتباط با سایر کشور جهت تبادل علم، دانش و فناوری شد.

در ابتدای این نشست ، دکتر محمد مهدی علویان مهر، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و معرفی حاضرین در جلسه، جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه را طی سخنانی تشریح کرد وخلاصه ای از فعالیتهای دانشگاه در حوزه روابط بین الملل را برای حضار عنوان کرد.

دکتر حدادی اصل ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه صنعتی شیراز، فعالیتهای انجام شده در این دانشگاه را مطلوب ارزیابی و از عملکرد این دانشگاه قدردانی کرد.

قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل فعالیتها و ماموریت این حوزه را در چهار مقوله به شرح زیر بیان کرد

۱.حوزه دانشجویی، دانشگاه ها با  جذب دانشجویان خارجی ضمن کسب درآمد مطلوب می توانند همکاری علمی خوبی با سایر کشورها داشته باشند و از محل درآمد این مقوله بخشی از بودجه مورد نیاز خود را تامیین کنند که برخی دانشگاه ها در این حوزه بسیار خوب عمل کرده اند

۲.تبادل اساتید ، دانشگاه می توانند به منظور اشتراک گذاری فعالیتهای علمی با کشورها دور و نزدیک ارتباط برقرار نمایند که البته بجز کشور منحوس اسرائیل و کشو کم لطف انگلیس که اخیرا توسط مجلس مصوبه ای دال بر ممنوعیت ارتباط با این کشور صادر شده است.

۳.حوزه فعالیت زبان فارسی، کرسی های ایران شناسی و اسلام شناسی از دیگر ماموریتهای این حوزه محسوب می گردد که دانشگاه های مرتبط در این زمینه مشغول فعالیت هستند.

۴. حوزه انتقال تکنولوژی، دکتر حدادی اصل مهمترین ماموریت این واحد از وزارت عتف را همین مورد برشمرد و و هدف اصلی این سفر هم بیشتر حول همین موضوع می باشد.

دکتر حدادی در ادامه از انتقال تکنولوژی به کشور در سالهای گذشته صحبت کرد که امروزه شاهده رشد تکنولوژی و رویش آن در کشور هستیم. قائم مقام وزیر در امور بین الملل به توجه به حضور اساتید نخبه و توانمند در دانشگاه صنعتی شیراز که دانشگاه خوشنام و توانمندی است، خواستار توجه هر چه بیشتر به این مقوله شد.

در ادامه دکتر محمدزاده عطار معاون دکتر حدادی اصل و سایر اعضای هیات رئیسه دانشگاه در خصوص فعالیتهای مربوطه مطالبی عنوان کردند