اولین همایش هنر و دانشگاه پاک

اولین همایش هنر و دانشگاه پاک، با موضوع پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها، به همت دبیرخانه دومین جشنواره و نمایشگاه فرهنگی دانشگاه پاک و امور فرهنگی دانشگاه صنعتی شیراز در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد.

این همایش و کارگاه آموزشی  با سخنرانی رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس جناب آقای ابراهیمی آغاز گردید. ایشان ضمن تشکر از دانشگاه صنعتی شیراز بخاطر برگزاری این همایش و کارگاه، از تغییر سیاست نظام در مقابله با مواد مخدر، از شیوه مبارزه پلیسی به شیوه مبارزه اجتماعی خبر داد. در ادامه، کارگاه پیشگیری با حضور کارشناس مبرز اداره کل بهزیستی استان و با هدف آشنایی دانشجویان با انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی ادامه یافت.

سپس مهندس پیله وریان دبیر جشنواره دانشگاه پاک به ایراد سخنرانی پیرامون اهداف و ماهیت برگزاری این همایش پرداخت .وی ضمن این سخنرانی، اساتید و دانشجویان هنرمند را به ایفای وظیفه اجتماعی خویش در مقابله با بلای خانمان سوز اعتیاد فرا خواند و از ایشان جهت شرکت در جشنواره و خلق آثار هنری در این باره دعوت نمود.

در انتها کارگاه تئوری ایده پردازی با حضور دکتر زارع خلیلی رئیس بخش هنر دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز و دیگر اساتید آن دانشکده (مهندس اسدی، مهندس راعی، دکتر ظفرمند،مهندس اثنی عشری، مهندس سیدی و دکتر غروی) برپاشد. در این کارگاه، اساتید به ایده پردازی و ارتباط هنر و دانشگاه پاک پرداخته و آموزش های لازم را به دانشجویان جهت تولید آثار هنری ارائه دادند.

لازم به ذکر است علاوه بر دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز، با هماهنگی های صورت گرفته دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این برنامه حضور داشتند.