قهرمانی تیم روبوکاپ دانشگاه در مسابقات ایران اوپن

تيم روبوكاپ (شبيه­ ساز دوبعدي روبات­هاي فوتباليست) دانشگاه صنعتي شيراز كه چندي پيش با راهيابي به مسابقات جهاني برزيل و كسب مقام اول در مسابقات كشوري كردستان اقتدار و توان علمي خود را به رخ رقيبان كشيده بود موفق شد در بين ۲۴ تيم راه­ يافته به نهمين دوره مسابقات آزاد ايران اوپن كه با حضور تيم­هاي مطرح جهاني نظير آمريكا و چين در تهران برگزار شد با غلبه بر تيم سوم جهان از چين، قهرماني اين دوره از مسابقات را از آن خود نموده، تنديس جشنواره و جايزه ويژه قهرماني را دريافت نمايد.

 شايان ذكر است كه اين تيم سال گذشته نيز به مسابقات جهاني هلند راه يافت و با وجود مواجه با مشكل رواديد به دليل تيرگي روابط اتحاديه اروپا با ايران و همچنين تأخير در ثبت­ نام و به خاطر عدم برخورداري لازم از حمايت مالي ناگزير به شركت غيرحضوري در مسابقات جهاني هلند شد اما در عين حال در رتبه هشتم جهان قرار گرفت.

نادر زارع، اشكان كشاورزي، احسان عسلي، پيمان ماهور، محمدصادق نجفي، مريم كريمي، فاطمه تكرار، هادي مولا، آرمان امينيان از دانشگاه صنعتي شيراز و همچنين اردوان افشار و مهسا اسدي از دانشگاه شيراز اعضاي يازده نفره اين تيم را تشكيل مي­دهند.

نهمين دوره مسابقات بين­المللي روبوكاپ آزاد ايران از ۲۰ تا ۲۲ فروردين ۹۳ در محل دائمي نمايشگاه­هاي بين­المللي تهران برگزار شد.