دكتر ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی وزیر علوم در دانشگاه صنعتی شیراز

سال فرهنگ، سال علم و پیشرفت نیز هست و اگر فرهنگ در كنار اقتصاد قرار می­گیرد به این جهت است كه اقتصاد بدون فرهنگ معنا ندارد.

دكتر ضیاء هاشمی كه جهت حضور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی شیراز در این دانشگاه حضور یافته بود ضمن تقدیر از خدمات شایسته آقای دكتر جم و اظهار خرسندی از روند رشد دانشگاه صنعتی شیراز ابراز امیدواری كرد كه با همدلی و همكاری دانشگاهیان این دانشگاه و توانمندی­های موجود در منطقه وضعیت دانشگاه روز به روز بهتر باشد.

ایشان با اشاره به اینکه دکتر مقدسی را از مفاخر دانشگاهی ودارای سوابق درخشان علمی ومدیریتی است ابراز امیدواری کردند که دانشگاه پرافتخار صنعتی شیراز در دو.ران مدیریت ایشان باشتابی بیشتردرجهت رشد وتوسعه حرکت نماید.

دكتر هاشمی ضمن بیان اینكه دانشگاه پیشتاز سرمایه­های اجتماعی است خودباوری به سرمایه­های اجتماعی را بزرگترین افتخار انقلاب دانست.

دكتر هاشمی ضمن تجلیل از جایگاه رفیع استاد شهید مرتضی مطهری بعنوان مجتهدی مبارز، معلمی محقق و مصلح اجتماعی بیان داشت كه علامه مطهری دانشمندی علمی و مذهبی بود كه تلاش كرد در دوران سخت تفكر لیبرالیستی، تصویری درست، جامع و جذاب از اسلام ناب را در جامعه عرضه نماید.

ایشان همچنین آزادی را جزء آرمان­های انقلاب و یك هدیه الهی دانستند و آزادی اندیشه در دانشگاه را با رعایت قانون، یك ضرورت دانستند.

ایشان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب كه فرمودند آزادی یك هدیه الهی است، آنرا ضرورتی دانستند كه درعین حال حریم­های اخلاقی و قانونی و حرمت افراد در مورد آن رعایت شود .

ایشان تاکید کردند که حفظ و تداوم آزادی فكر و اندیشه و بیان آن بدون قانون و قانونمندی میسر نمی­شود.