اختتاميه جشنواره دانشگاه پاك

روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳به شکرانه الهی، اختتامیه دومین جشنواره و نمایشگاه فرهنگی دانشگاه پاک با محور پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها در سالن دکتر طاهری دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد.

دراین همایش مدعوینی از سازمانهای مربوط به وزارت علوم و فناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر شرکت داشتند که از جمله

جناب آقای دکترمیرزایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم وفناوری

جناب آقای عباسی رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر تهران

جناب آقای دکتر احمدی استاندار فارس

جناب آقای ابراهیمی دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان فارس

و مسوولین دانشگاه صنعتی و سایر کارشناسان حضور داشتند.

 در ابتدا، همایش با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی ایران به طور رسمی آغاز شد.سپس ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر مقدسی، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین محترم، سخنانی کوتاهی ایراد نمودند. پس از آن، همایش با سخنرانی جناب آقای دکتر احمدی ادامه یافت.

دکتر احمدی با اشاره به خطرات شیوع مواد مخدر در بین جامعه مقابله همگانی با این پدیده شوم را خواستار شدند واز دانشگاهیان خواستند تا دراین زمینه به کمک جامعه بیایند.

ایشان همچنین ترویج استفاده از مواد مخدر وروان گردان را ابزاری برای رخنه در بین جوانان ودور کردن آنان از جامعه دانستند واظهار داشتند که ابرقدرتهایی که نمی خواهند اجازه دهند دیگر کشورها رشد کنند وبه استقلال برسند از مواد مخدر نیز بعنوان ابزاری برای ناکارآمد کردن آنان استفاده می کنند.

سپس جناب آقای دکتر میرزایی سخنرانی خود را آغاز نموده و با اشاره به موضوع جشنواره دانشگاه پاک، نکاتی را در اهمیت موضوع پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر ایراد نمودند. در ادامه پس از سخنان ایشان، جناب آقای مهندس پیله وریان، دبیر جشنواره دانشگاه پاک گزارشی از عملکرد و روند اجرایی امور دبیرخانه جشنواره دانشگاه پاک تا پایان اردیبهشت ماه ۹۳ ارائه نمودند.

همایش با پخش برخی از آثار ارسالی به دبیرخانه در بخش فیلم کوتاه و انیمیشن ادامه یافت.سپس جناب آقای ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، به ایراد سخنرانی و ذکر برخی از فعالیت ها و موفقیت های پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران پرداختند.

همایش با تقدیر از ۴۰ نفر ازبرگزیده شدگان جشنواره در۱۴ بخش مختلف پایان یافت.

قبل از تقدیر و اهدای جوایز، کارگاه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر با حضور آقای محکم و با هدف آشنایی شرکت کنندگان با  انواع مواد مخدر برگزار شد.

لازم به ذکر است که نمایشگاهی با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی با حضور بیست ارگان دولتی و سازمان مردم نهاد بمدت یک هفته در حاشیه همایش برگزار شده بود.